PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738114}

Sierpniowa mgła

Nebel im August
7,4 2 382
oceny
7,4 10 1 2382
Sierpniowa mgła
powrót do forum filmu Sierpniowa mgła

7/10

ocenił(a) film na 7

Chore i mroczne czasy... bestie nie ludzie... dobry film opowiadający o jednym z bestialstw dokonywanych przez NIEMCY (III Rzeszę)... "Niemcy" celowo użyte by przypomnieć to co inni chcą zapomnieć (bo przecież to nie Niemcy są odpowiedzialni za wojnę... to Rzesza, przecież to inny kraj był). Polecam gorąco, bardzo ciekawa i ważna pozycja !

ocenił(a) film na 7
reptile2006

To kolejny dobry film i kolejny dowód ze niemce nie ponieśli kar za swoje zbrodnie a teraz oni nas uczą jak być praworządnym i dobrym człowiekiem.
PS. Choć ja nie trawie nachodzców to teraz gdy słyszę nowinki z niemiec co muslimy robią to jestem szczęśliwy bo trafiła kosa na kamień.

Baal

A Rosjanie ponieśli? Chińczycy? Japończycy? Amerykanie? Ukraińcy? Brytyjczycy? W sumie długo mógłbym ciągnąć tę listę i pewnie niewielu narodów by zabrakło...

PS. Problem w tym, że obecnie w Niemczech więcej jest praworządności niż w Polsce. U nas władza łamie konstytucję i wmawia ciemnocie, że nie łamie. Po to skupuje media, by móc skuteczniej bzdury wciskać.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

przecie te czasy triumfalnie powróciły - przymusowa eutanazja jest coraz powszechniejsza a i ta dobrowolna coraz częściej staje się "dobrowolna"

reptile2006

Austriacy są bardzo zadowoleni, że mówi się o Niemcach jako odpowiedzialnych...

ocenił(a) film na 8
reptile2006

Dziękuję za czterokrotne przypomnienie, że to byli NJEMDZY (tym samym wyłączając Hitlera z kręgu odpowiedzialnych), bo już prawie wmówiłem sobie, że III Rzesza to byli Marokańczycy.

reptile2006

Z tymi Niemcami w czasie Hitlera to jednak takie nie oczywiste. Przed Hitlerem żydom żyło się w Niemczech lepiej niż w Polsce, zresztą Żydzi byli prześladowani w całej europie. W Polsce ekstremiści też byli, wystarczy poczytać gazety onr-owców - Hitler Polska dwa bratanki. Zachłyśnięci narodowym socjalizmem cieszyli się z postawy III Rzeszy. Gdyby w Polsce urodził się Adolf Hitlerowski trafił by na nacjonalistów - homofobów i rasistów. Zresztą wystarczy spojrzeć jak obecnie polacy z dumą głoszą że są homofobami, rasistami i posługują się mową nienawiści. To początek radykalizowania się społeczeństwa

reptile2006

Historia faktycznie ciekawa niestety ukazana poprawnie, lecz, jednocześnie bardzo przeciętnie. Niestety nie zagazowałem się emocjonalnie, z tego powodu oceniam film tylko na 5 gwiazdek.

reptile2006

Tak zapytam z ciekawości... Kto chce o tym zapomnieć? Spodziewam się, jaka będzie odpowiedź, bo tę żenującą germanofobię Polacy wysysają z mlekiem matki, ale chciałabym się łudzić.

reptile2006

Niestety takie czasy nadeszły znowu, nie wszyscy to jednak zauważyli, tylko metody się zmieniły,.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones