PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209978}

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
7,2 47 589
ocen
7,2 10 1 47589
7,8 21
ocen krytyków
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
powrót do forum filmu Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Jeżeli film osiągnie sukces zarówno artystyczny jak i komercyjny to ten cytat z pewnością dołączy do tak znanych i legendarnych już kwestii jak te wypowiadane przez Roberta De Niro w Taksówkarzu czy też Jacka Nicholsona w Lśnieniu. Film zapowiada się znakomicie i z pewnością ogrom ludzi czeka na niego z niecierpliowscią, w tym oczywiście również ja :).

ocenił(a) film na 7
alex_dp_2

Ja tez czekam z zacisnietymi kciukami! Nie dosc, ze ten film ma byc westernem, to w dodatku utrzymanym w poetyckim klimacie, no i ma byc rewizjonistyczny a wiec taki, jakie ja uwielbiam ogladac. Plakat jest pierwszorzedny, a Pitt zdaje sie byc aktorem coraz bardziej dojrzalszym.

ocenił(a) film na 10
alex_dp_2

eh kolego! chyba się chodziło na wagary zamiast na angielski co?
YOU WON'T BE LIKE ME OR YOU WON'T BE ME
różnica w wymowie jest subtelna ale w znaczeniu jest zasadnicza. Twoje tłumaczenie jeżeli wyobrażam sobie co miałeś na mysli brzmi
"chcesz być taki jak ja czy chcesz być mną"
ale wtedy powinno być
YOU WANT TO BE LIKE ME OR YOU WANT TO BE ME"
ja słyszałem co innego
"nie będziesz taki jak ja i nie będziesz mną"
nie dam sobie za to języka obciąć ale chyba mam racje

ocenił(a) film na 10
czarnyspecjal

"or" to nie "i" i wtedy było by "nie bedziesz taki jak ja lub nie bedziesz mna" a to jest bezsens. Wiec nie wiem kto tu ma racje hm hm hm ;)

ocenił(a) film na 10
neodawo

chociaż z kontekstu ciezko powiedziec czy on pyta czy twierdzi bo jest jeszcze mozliwosc wolnego tlumaczenia "nie bedziesz taki jak ja czy nawet nie bedziesz mna" ale znowu ta forma tez jest nieprawidlowa bo wowczas bardziej prawidlowa forma to na odwrot "nie bedziesz mna ani jak ja" poniewaz tutaj juz chodzi o to co jest wiekszym prawdopodobienstwem, bo juz skoro ktos nie moze byc mna to tym bardziej nie moze byc podobnym do mnie, "nie bedziesz mna..." eliminuje "byc jak ktos..." PS hehe ;)

ocenił(a) film na 10
neodawo

PS odwrotnie mialo byc od momentu "...bo juz skoro ktos nie moze byc podobnym do mnie to tym bardziej nie moze byc mna czyli "nie bedziesz mną" eliminuje "byc podobnym do mnie"

ocenił(a) film na 10
neodawo

PS "nie bedziesz podobny do mnie" eliminuje "nie bedziesz taki jak ja" PS do PS'a sam juz sie w tym wszystkim zamotalem hehe

użytkownik usunięty
neodawo

"Nie będziesz taki jak ja lub nie będziesz mną", ta wersja wcale nie jest bez sensu. To jest stwierdzenie, Pitt mówi do niego, że ma go naśladować, a wtedy będzie, taki jak on. Wszystko się zgadza. Taki nakaz, albo ostrzeżenie.

użytkownik usunięty

Żeby było jaśniej "Nie będziesz taki, jak ja, albo nie będziesz mną".

Ja krotko rozwiaze spor - wersja alexa jest poprawna, "want" :)

ocenił(a) film na 10
Nikko

no i masz racje bo jest najbardziej sensowna a regułki angielskiego to trzeba pamiętać że amerykanie lubieja skracać także podpisuje sie pod Toba

ocenił(a) film na 10
alex_dp_2

Przez długi czas się tutaj nie odzywałem, gdyż nie chciałem się kłócić, ale dzięki wszystkim za wsparcie i uznanie mojej, a raczej NASZEJ racji :)

ocenił(a) film na 10
alex_dp_2

"you wanna be like me or you wanna be me"
to jest poprawna wersja
dalej twierdze że nie może być 'want' bo po tym zawsze musi być 'to' ale to już puryzm językowy do którego jessie james na pewno nie dążył:)
skonsultowałem się z moją przyjaciółką która jest nauczycielką w oxfordzie i jako rodowitej angielce nie mam powodów jej nie wierzyć.
Nie zmienia to faktu że sens wypowiedzi jest taki jaki podałeś natomiast ja pomyślałem o tej scenie przewrotnie jako rozwianie złudzeń Roberta ale filmu nie widziałem i mój błąd!
pozdrawiam

czarnyspecjal

z grubsza sie zgadza, ale nie wyrywajac z kontekstu: ?I can?t figure out if you want to be like me, or you want to be me?.

ocenił(a) film na 10
Oswiec_Swiety

Kiedy Jesse się kompie i wchodzi Bob chwilę rozmawiają o broni, a potem Pitt mówi do Boba : "Chcesz być taki jak ja, czy chcesz być mną?".
Powtórzę to co reszta i powiem, że alex dp ma rację :) .

użytkownik usunięty
asiaewa_2

Co nie zmienia faktu, że zrobił błędy w zapisie oryginalnego zdania.

Po obejrzeniu zwiastunu, genialnym soundtracku i aktorach stwierdzam że muszę ten film zobaczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones