PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209978}

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
7,2 47 563
oceny
7,2 10 1 47563
7,8 21
ocen krytyków
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
powrót do forum filmu Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

UWAGA SPOJLER DOTYCZĄCY DOBRY ZŁY I BRZYDKI I SKAZANYCH NA SHAWSHANK!!!



Prawdopodobnie najbardziej spojlerujący tytuł w historii kina. Film świetny, ale przez nazwe
wiedziałem jak to się skończy co troche zepsuło mi radość z oglądania. Gdyby nie tytuł możliwe, że
ode mnie dostał by 10. To jest tak samo jakby nazwać "skazanych na shawshank"
"Niespodziewana ucieczka przez tunel Andiego Duffreina z Shawshank", albo "dobry zły i brzydki"
"W pojedynku na cmentarzu Dobry zabija złego, a daruje życie brzydkiemu"

gregory97

Trochę nie masz racji. Postać Jessego Jamesa i okoliczności jego śmierci są powszechnie znane (szczególnie w USA) i nie pierwszy raz pojawiają się na ekranie. Choć niewątpliwie film Dominika najlepiej przedstawia losy słynnego bandyty i jego zabójcy. Poza tym tytuł to celowy zabieg reżysera, który niejako wymusza na widzach inne podejście do filmu. Nawet ci, którzy nie znali tej historii wcześniej z tytułu dowiadują się jak relacja głównych bohaterów się zakończy, dzięki czemu odbierają film przede wszystkim jako studium psychologiczne postaci zmierzających do ostatecznej konfrontacji.

ocenił(a) film na 10
ivaxxavi

No w sumie masz racje. Ja nie znałem historii Jessego Jamesa, więc wolałbym nie znać tytułu i dzięki czemu film byłby zaskakujący, a tak w moich oczach trochę traci.

ocenił(a) film na 8
gregory97

To tak samo jakby "Lincolna" nazwać "Ostatnie miesiące życia Lincolna" i narzekałbyś, że tytuł Ci spoileruje, że Lincoln ginie.

ocenił(a) film na 8
gregory97

Moim zdaniem masz racje. Komu jest znana historia J. Jamesa? Maniakom dzikiego zachodu. To ani znany aktor, ani polityk, ani znany wynalazca, jedynie legenda w USA i tytuł spoileruje

ocenił(a) film na 8
ivaxxavi

Moim zdaniem gregory ma jednak trochę racji. Komu jest znana historia J. Jamesa? Maniakom dzikiego zachodu. To ani znany aktor, ani polityk, ani znany wynalazca, nie zrobił nic takiego, żeby być jakoś powszechnie znanym, jest to jedynie legenda w USA i tytuł dla zwykłego widza jednak jest spoilerem (to tak jakby zrobić film pt Śmierć Joachima Schepke staranowanego przez niszczyciel Vanoc czy coś w tym stylu - maniacy historii wojny podwodnej by się nie obrazili, ale inni?)

ocenił(a) film na 8
movieland

kochani, w tym filmie nie chodzi o to, żeby trzymał w napięciu. cały jego kunszt polega na tym spojlerze. przez dwie godziny nie zastanawiamy się ojej ciekawe jak to się skończy, a skupiamy się na najważniejszym czyli genezie tego morderstwa i portrecie psychologicznym Roberta Forda.

ocenił(a) film na 7
gregory97

Jest jeszcze taki film "John ginie na końcu"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones