PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209978}

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
7,2 47 574
oceny
7,2 10 1 47574
7,8 21
ocen krytyków
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
powrót do forum filmu Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Gusta i guściki

ocenił(a) film na 3

Dawno nie oglądałem tak słabego westernu. 2,5 h filmu właściwie o niczym. Brakowało tu jakiejś myśli przewodniej, czegoś, co by spajało akcję (akcji w sumie nie było, więc i spajać nie było czego).
Po obejrzeniu zacząłem się zastanawiać: o czym był ten film? O Jamesie? O Fordzie? O tchórzostwie? Nie potrafię wyróżnić żadnego głównego elementu fabuły.
Muzyka i zdjęcia mnie nie porwały. Za sprawą obu, melancholia wylewała się z ekranu przez bite 2,5 h.
Gra aktorska też przeciętna. Affleck w roli Forda jest tak bezbarwny, że bardziej bezbarwny być już nie może. Pitt bardziej przypomina Janusza z kryzysem wieku średniego, niż mordercę, szefa bandy siejącej postrach po Wojnie Secesyjnej i ex-członka guerilli Quantrilla.
Słabo, słabo i raz jeszcze słabo. Ale wystarczy dopisać sobie tonę nadinterpretacji i się nagle robi ,,arcydzieło" :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones