PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209978}

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
7,2 47 574
oceny
7,2 10 1 47574
7,8 21
ocen krytyków
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
powrót do forum filmu Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Historia ,,romantycznego'' bandyty, hulaki, awanturnika( w oficjalnych relacjach, bezwzględnego kryminalisty) starająca się być czymś więcej niż prawie 3 godzinnym wypoconym dramacikiem o młodzieńcu zapatrzonym w swojego idola.
Zamglone góry Stanów Zjednoczonych oraz pochmurne niebo są świadkiem dramatu, który się rozegra w gronie znajomych, bandziorów.
Dramatem nie będzie jak widz zaśnie w 1/3 filmu.

ocenił(a) film na 10
jeti

niestety to nie jest film dla gimnazjalistów, wybacz....

ocenił(a) film na 5
andrzej1913

Ale miałeś ciętą ripostę....

ocenił(a) film na 10
jeti

dorośniesz, zrozumiesz

ocenił(a) film na 10
andrzej1913

Witaj. Nie żebym bronił @jetiego, bo podobnie jak Ty w pełni się z nim nie zgadzam, gość po prostu nie zrozumiał klimatu tego filmu, ale nie ma w tym nic złego i obiektywnie trzeba przyznać, że Assassination of Jesse James to film mocno specyficzny i nie trzeba być gimnazjalistą, żeby mógł się nie spodobać. W tym przypadku ludzie często patrzą na gatunek western i spodziewają się tego, co zwykle się z nim wiąże, a tu dostają trudny, psychologiczny film, tyle, że w tamtych realiach. Nie każdemu to musi przypaść do gustu i jak dla mnie to bardzo dobrze, jak by się nam wszystkim podobało to samo to co by to był za świat, a i tak propaganda w bardzo wielu dziedzinach robi swoje i ogólnie pojęta większość jara się tym samym, tym co jest powszechnie przyjęte jako zajebiste, ale tutaj już mocno odbiegłem od tematu :-) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
Dark_Wotisuwin

Mądrze napisane, pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
jeti

A dziękuję, również pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
andrzej1913

10 wystawiłeś temu filmowi, a nic sensownego nie potrafisz o nim napisać, tylko skaczesz do mnie. Ja nie mogłem się doczekać kiedy w końcu ten Jesse oberwie kulkę, ponieważ uważam że w każdym gatunku filmowym liczy się rytm i klimat, a tu było tylko biadolenie przez większość seansu.

ocenił(a) film na 10
jeti

W sumie masz racje, jeżeli podchodziłeś do tego filmu jak do klasycznego westernu a'la clint eastwood to faktycznie mógł sprawić zawód. To jest raczej taki dramat umiejscowiony w czasach dzikiego zachodu

ocenił(a) film na 5
andrzej1913

Westernem to ten film ciężko nazwać, spoglądając chociażby na zamulającą scenę napadu na pociąg.
Jednak nawet jako czystej lub brudnej formy dramat, ten utwór sprawia wrażenie cholernie wydumanego, patetycznego i drętwego filmu.

jeti

Ten film to audiowizualne dzieło sztuki i nic na to nie poradzisz.

ocenił(a) film na 5
adeck92

Taa jasne, znudzony Brad Pitt stercz w zbożu, wiatr hula, chmury suną po niebie....WOW!

jeti

Moim zdaniem jesteś po prostu zbyt ograniczony, by poczuć tę niesamowitą magię, ten przygniatający klimat. Cudo, prawdziwe WOW jak to sam zresztą napisałeś.

ocenił(a) film na 5
adeck92

Nie wiem czy chciałeś mnie obrazić, czy zademonstrować Twoją wyższość intelektualną. Ja Ci napiszę tak, ja poczułem niesamowitą nudę przygniatającą moje powieki, ponieważ uważam że w ten film jest plastycznym ćwiczeniem pustym jak bęben. Galopujący na koniu Jesse wyłania się zza horyzontu, obserwowany jest przez okno tak aby widz miał wrażenie że ogląda obraz. Ta krótka sekwencja przypadła mi do gustu, niestety chwilę później rozwija się drętwy dialog między postaciami, śpiączka ponownie atakuje.

ocenił(a) film na 10
jeti

jak już mówiłem do tego filmu trzeba po prostu dorosnąć

jeti

'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones