PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209978}

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
7,2 47 574
oceny
7,2 10 1 47574
7,8 21
ocen krytyków
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
powrót do forum filmu Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Bardzo flegmatycznie pociagnieta jest ta historia i w pewnym momencie, a w zasadzie po 20 min
juz, zaczyna tak męczyc widza, ze nie jest w stanie zniesc tego marazmu. Slimaczane tempo i
nieudolne proby przedstawienia wszystkich relacji osob, ktore otaczaly Jessego sa nie do przyjecia.
Lubie takie egsystencjalno psychologiczne portrety bohaterow, ale tutaj nie odczuwa sie tych emocji
i checi zrozumienia gl bohaterow.
Mialem duze oczekiwania co do tego filmu, a sie bardzo zawiodlem. Pitt nie zagral jakos swietnie jak
to niektorzy sie tutaj zachwycaja, ale przyzwoicie, bez fajerwerkow. Mial duzo lepsze inne filmy.
Reasumujac film bardzo męczacy i pozbawiony zdrowej energii, ktora by cieszyla widza.

ocenił(a) film na 10
black_bastard

ARTHOUSE

ocenił(a) film na 4
James

??????????

ocenił(a) film na 10
black_bastard

http://en.wikipedia.org/wiki/Art_film

ocenił(a) film na 4
James

co, sam nie potrafisz wyjasnic tylko musisz sie argumentowac wikipedia ?

ocenił(a) film na 10
black_bastard

Nawet Ci się nie chce leniwcze sprawdzić co to jest, a chcesz, żebym ja się wysilał.
Ten film należy do szeroko pojętego nurtu arthouse czyli, pisząc w skrócie, filmów w których walor estetyczny i artystyczny jest ważniejszy niż zachwyt całej widowni i miliony sprzedanych kopii. Tego typu filmy uwielbiają niszowi odbiorcy, którzy lubią tak opowiedziane historie. W filmach arthouese'owych widać przywiązanie do szczegółów, niespieszne sceny budujące napięcie w połączeniu z muzyką, czasem o symbolicznym znaczeniu.
Podobne kino z ostatnich lat które mogłeś widzieć: "A Single Man" (2009), "Monsters" (2010), "Solaris" (obie ekranizacje).
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 4
James

Leniwca to sobie szukaj przed wlasnym lusterkiem. Wiem co to jest art house itp, tylko, ze w Jesse Jamesie te cale walory tej estetyki gina wraz z mozolna i nijka atmosfera, przewujajaca sie rpzez caly film. Daruj sobie chlopcze glupie docinki, znam duzo innych filmow, gdzie arthouse gral glowna role i byl eleastycznie wbudowany do fabuly filmu. Titaj powloka artystyczna gdzies sie gubi przy nijakiej historii. W Stoker duzo lepiej wyglada arthouse, jesli chodzi o nowsze produkcje.

ocenił(a) film na 10
black_bastard

Skoro wiesz co to jest Arthouse, to po co postawiłeś cały rządek pytajników?
Mozolna atmosfera jest w tym wypadku środkiem artystycznym, który w połączeniu z rewelacyjną muzyką i zdjęciami daje bardzo dobry efekt.
Nie zarzucaj więcej filmom które z założenia mają być melancholijne, nostalgiczne i "arthouse'owe", że są takimi za bardzo.
To tak jak zarzucania horrorowi, że jest zbyt straszny; komedii, że jest zbyt śmieszna; a filmowi akcji, że za dużo w nim się dzieje.

ocenił(a) film na 4
James

dalem pytajniki bo rzuciles glupio haslem, bez ladu i skladu. W tym kraju jak sie do kogos zwracasz to uzywa sie pelnych zdań. Nie jestesmy na straganie.
Nie przesadzaj z tym arthousem w tym filmie. Jakos mega szczegolny nie byl, a argument, ze film ma sie opierac glownie na formie artystycznej jest glupi. To nie teledysk, czy galeria obrazkow, tylko film fabularny, ktory ma wspolgrac w kazdym elemencie rzemiosla filmowego.
Innym jakos art-house wychodzil lepiej i umial sie zaadoptowac z pozostalymi elementami filmu, tutaj jakos mnie to nie zachwycilo.
U Davida Lyncha wszystko sie jakos uzupelnia, albo sprawdz takie Requiem dla snu, genialnie wszystko sie komponuje w calosc.
W Jessim jakos tego nie czuje

ocenił(a) film na 10
black_bastard

Używa się pełnych zdań, jeśli uważa się, że rozmówca jest zbyt mało rozgarnięty, żeby nie zrozumieć nawiązania do swojej wypowiedzi. Innymi słowy: pytajnikami dałeś wszystkim do zrozumienia, że ciężko u Ciebie z logicznym myśleniem. A parafrazując Twoje słowa: W tym kraju jak się do kogoś zwraca to stawia się polskie znaki.

"argument, ze film ma sie opierac glownie na formie artystycznej jest glupi" - no to wszyscy cieszymy się, że nakreśliłeś właśnie nowe warunki kinematografii. Jutro dzwonię do akademii, żeby to uwzględniła przy kolejnym rozdaniu nagród. Przy okazji przepiszemy podręczniki i usuniemy z nich takie słowa jak np. surrealizm, bo Pan Czarny Bękart pisze, że to bez sensu.

"U Davida Lyncha wszystko sie jakos uzupelnia" - no oprócz fabuły właśnie, to tak, wszystko się uzupełnia.

ocenił(a) film na 4
James

Ty chyba masz do łba za daleko. dajesz dzięciale jakis jeden wyraz wyraz i masz jeszcze wymagania od innych? Z j. polskim miales chyba na bakier, bo nie znasz podstawy korzystania ze slowa pisanego.
To ty masz problem z logicznym mysleniem, co potwierdziles wlasnie serwujac ten zenujacy belkot.

"...A parafrazując Twoje słowa: W tym kraju jak się do kogoś zwraca to stawia się polskie znaki."

interet ma tą zalete i niepisane zasady, ktore cechuja sie luzna forma pisania i nie trzeba uzywac polskich znakow. Poczytaj troche o teorii cyberprzestrzenii i ich "niepisanych" zasadach bo widze, ze u ciebie z tym tez slabo.

Akademie koleszko to ty mozesz jedynie sobie poogladac co roku pod koniec lutego, czy na poczatku marca , bo zadnej stycznosci oprocz niej to ty nie masz.
Art film ma miec przewodni motyw w postaci estetyki wizualnej czy werbalnej, ale jak jest to zle dobrane z calym filmem, to wychodzi tylko zlepek obrazkow i dzwiekow.
Poogladaj sobie filmy NOIR tam wazny jest obraz oraz fabula, ktora wspolgra idealnie.

ocenił(a) film na 10
black_bastard

Wrzuć sobie do Worda to co napisałem ja i Ty.
W Twoim przypadku zrobi się czerwono jak w ZSRR, bo walisz byki i nie używasz polskich znaków "koleszko". Zasada luźnej formy pisania? Skąd Ty to wytrzasnąłeś?

Błagam ja i zdrowy rozsądek, które go resztki kołaczą Ci się pewnie jeszcze w głowie, choć sam nie wiesz gdzie: Nie kompromituj się odpowiedzią. Idź spać i zmień ocenę tego filmu na przynajmniej 8.

ocenił(a) film na 4
James

hahah a co, dziecko ma problemy z czytaniem bez polskich znakow? Widocznie jestes zbyt malo bystry, zeby móc rozszyfrowywac znaczenie slow bez polskicha znakow. Ja wiem, ze myslenie niektorych boli, ale bez przesady.

O "niepisanych" zasadach poslugiwania sie mową w internecie wie kazdy, kto mial minimalną stycznasc z informatyka.
Nawet na 1wszych wykladach o pisowni w cyberprzestrzeni moj wykladowca wspominal o tym aspekcie, a takze, ze nie ma nakazu uzywania polskicha znakow.
Jak sie chcesz cos na ten tamet dowiedziec to zajrzyj do google.
Jak nic o tym nie wiesz to sie nie wtryniaj.

Ktos kto daje 10/10 Dyktatorowi nie bedzie mi pisal o zdrowym rozsadku, bo u ciebie juz w tym momencie kompetencje w zakresie logiki są rowne zeru. O kompromitacji to juz nawet w tym momencie nie wspominaj hehe.
Nie dam nawet 5, to moja ocena i moge sobie gloswac jak chce.
Mi sie nie podoba ze dales tylko 8/10 Missispi w Ogniu i jakos nie placze.

ocenił(a) film na 8
black_bastard

Daj już spokój dziecko."James" pojechał cię jak świniopasa aż cienko zacząłeś piszczeć.Nie kompromituj się bardziej.

ocenił(a) film na 4
llama777

a znasz takie powiedzenie, ze lepiej zachować milczenie i być podejrzewanym o bycie idiotą, niż odezwać sie i rozwiać wszelkie wątpliwości ? To tak jakby chłopcze rada dla ciebie na przyszłość, zanim znowu sie wygłupisz :D

ocenił(a) film na 8
black_bastard

Tu się nie ma o co obrażać.Przejechał się po tobie jak walec, takie są fakty.Poczytaj waszą wymianę zdań.Nic nie miałeś do powiedzenia.Twoja niemoc jest porażająca.Więc zamiast się obrażać po prostu popracuj nad sobą.bez urazy

ocenił(a) film na 4
llama777

hehe ja nawet baranie nie pamietam tej rozmowy, a co dopiero mialby sie obrazac, za to dziwi mnie to jak usilnie probujesz mi wmowic cos co jest fikcją. Tak jakby na sile sie pucujesz przed tym jakims oponenetem rzekomym moim. Mas w tym jakis cel, bo tak jakby wydaje mi sie, ze to jego 2gie konto.
Tekst o obrazaniu jest zalosny, to moze ty baranie przestan robic mu przyslowiowego "loda" no chyba, ze lubisz, zgaduje, ze tak :)

ocenił(a) film na 8
black_bastard

Nie dorabiaj do swojej niewiedzy teorii spiskowych.Z dobrego serca życzę ci abyś się dokształcił i nie wychodził na głupka ,a ty znowu strzelasz focha.Musisz nauczyć się pokory, bo w prawdziwym życiu ludzie nie będą dla ciebie tak wyrozumiali.powodzenia

ocenił(a) film na 4
llama777

z dobrego serca to ty mozesz sobie zyczyc doedukowanie sie w zakresie poslugiwania sie tresciwie jezykiem polskim, bo tak jakby mankemantow pod tym wzgledm u ciebie bez liku.
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą. Niestety ty nad nia nie panujesz, a urodzić się głup­cem to nie wstyd. Wstyd tyl­ko głup­cem umierać. :)

ocenił(a) film na 8
black_bastard

"mankemantów"??? Chodziło Ci chyba "mankamentów".
"poslugiwania sie tresciwie jezykiem polskim"."Treściwą" to możesz sobie zjeść zupę.
Ja do ciebie z sercem na dłoni, a ty nadal plujesz jadem.Chyba naprawdę jest lepiej że ktoś anonimowy,taki jak ja zwróci ci uwagę na twoje braki,niż jakiś twój znajomy miałby ci to powiedzieć prosto w oczy.
"Wstyd tyl­ko głup­cem umierać. :)" Zapewniam cię że śmierć jest taka sama dla wszystkich,a po śmierci zwisać ci będzie czy rozkładasz się jako mędrzec czy analfabeta.
Szoruj do książek.Trzymam kciuki.

ocenił(a) film na 4
llama777

wiesz co to jest literowka ? Jestes tak ograniczony, ze na to nie wpadles, że moglem zrobic bład przy szybkim pisaniu?

Takie cos jak ty to moze co najwyzej zwracać uwagę jak pelnic role dyżurnego kretyna, bo robisz to doskonale i na pewno nie na pokaz, ale w codziennym funkcjonowaniu.

ocenił(a) film na 8
black_bastard

Nie tłumacz się.To nie była literówka marzycielu.:DDD Plączesz się w zeznaniach jak uczniak.
Poza tym kazałem Ci chyba iść do książek, prawda?Więc co jeszcze robisz przed kompem?sio

ocenił(a) film na 4
llama777

Literka E jest obok A ty ośle, także daruj sobie mądrzenie sie, bo ci nie wychodzi.
ile ty masz lat, bo po budowie zdań odnoszę wrażenie ze poniżej 15 ?

James

Podziwiam :)

ocenił(a) film na 8
James

Bardzo elegancko "przejechałeś" się po tym kolesiu.Szacunek.

ocenił(a) film na 9
llama777

Swoją drogą podczas tej wymiany zdań padły pozycje takie jak "A Single Man" i "Monsters". No to mam co oglądać, dzięki! :)

ocenił(a) film na 9
James

Zgadzam się z Tobą w 100%.

ocenił(a) film na 5
black_bastard

przyznaje nie czytałem wszystkich postow ale jest 50 min i ja juz... porada, oglądać na prędkości x1,25

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones