PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209978}

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
7,2 47 601
ocen
7,2 10 1 47601
7,8 21
ocen krytyków
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
powrót do forum filmu Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

na wiki polskiej i amerykańskiej- ford chciał zgarnąć 5000 $ jednak nagroda nie została wypłacona i wylądował w więzieniu. Odbiega to trochę psychologicznie (ford) od filmu i końcówki.

film mnie nie porwał ale i tak jest najlepszy z tych nowszych. Jak już pisaliście - podczas oglądania wiemy że to dzieło.

muzyka- 1 000 000/10
zdjęcia 10/10
napięcie 10/10

nie wiem jak udało się twórcom utrzymać ten klimat niepewności, nie wiemy co się stanie w następnej sekundzie pomimo tego że koniec filmu jest podany w tytule. Postać Jessego jest całkowicie nie do przejrzenia.

Ma jaja jednak z takiej fabuły chyba nic więcej nie dało by się zrobić. No i amerykanie łatwiej go odbierają. To tak jakby był taki film o naszej legendzie. Hollywood- jest nadzieja!

Kawał dobrego kina.

ocenił(a) film na 10
Ryunosuke

słuchając soundtracka mam ochotę dać mu 10 ;)

ocenił(a) film na 10
Ryunosuke

wiadomo muzykę robił Nick Cave, który zresztą występuje z gitar-rą na końcu :)

ocenił(a) film na 7
Ryunosuke

Całkowicie się zgadzam. Film mi sie trochę dłużył, ale ta muzyka, te zdjęcia... Zwłaszcza początkowa scena gdy nadjeżdża pociąg.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones