PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209978}

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
7,2 47 574
oceny
7,2 10 1 47574
7,8 21
ocen krytyków
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
powrót do forum filmu Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Zaserwowano nam trochę przydługą historię, raz z elementami dramatu, raz z historycznymi faktami, opowiadającą o najsłynniejszym bandziorze w USA. Socjopata, który maskuje swoją chorobę coraz to większym okrucieństwem i wyrafinowaniem, a jego chory wzrok podsuwa mu kolejne wizje.
Robert Ford, pełen żalu spowodowanego niedocenieniem jego osoby przez swojego idola z dzieciństwa i chorych ambicji, w końcu zabija go, gdy ten mu na to pozwala. I tak przez dwie i pół godziny filmu.

Niestety, nie rozumiem. Jaki mam przyjąć aksjomat aby uznać, że to 'dobry film'.?

ocenił(a) film na 7
chemicznie_czysta_biel

Myślę, że duża wartość tego filmu leży w pracy kamery i muzyce, czyli najbardziej artystycznej części filmu. Ale nie tylko.
Moim zdaniem historia jest naprawdę ciekawa, w spójny i konsekwentny sposób kreuje postacie i pokazuje wyraźnie, choć subtelnie, emocje i myśli bohaterów, głównie Roberta Forda. I mimo, iż dobrze wiemy, co się stanie, to film miejscami rzeczywiście trzyma w napięciu - nie przez niespodziankę, ale przez uczucia i relacje bohaterów.
Oczywiście można to sprowadzić do streszczenia, które Ty przedstawiasz. Ale w filmie chodzi właśnie o to, że historia może stać się fascynująca dzięki temu, jak się ją opowie. Do fascynacji tym filmem mi daleko, jednak na pewno jest bardzo ciekawy,

chemicznie_czysta_biel

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones