Rik Mayall

Richard Michael Mayall

7,4
201 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rik Mayall

wybitna rola lorda Łonogrzmota, odcinki z jego udziałem będą zawsze niezapomniane :D :)

Gatiniusha

Lord Łonogrzmot był wspaniały, jednakże Alan Drań jeszcze lepszy ;))

Rob_Rock

Zgadzam się rola Drania genialna:D Podobną rolę cynika i chama grał w serialu Bottom niestety serialu nie oglądałam ale film Pensjonat dla świrów, czyli Hotel Paradiso świetny:)

DziadekZaplutek

Hmmm, no, no, no, chyba nie chcesz przez to powiedzieć, że lubisz nicponi i drani? :)

Rob_Rock

Alana Drania lubię innych drani nie:D

DziadekZaplutek

Niestety, pozostaną z nim tylko filmy.

Ujęła mnie wypowiedź jednego z jego najbliższych przyjaciół. Otóż, podczas pogrzebu Mayalla, Adrian Edmondson stwierdził:

"Kiedy pisaliśmy razem z Rikiem, były chwile, gdy prawie umieraliśmy ze śmiechu. To były jedne z najbardziej beztroskich, głupich dni w moim życiu i czuję się uprzywilejowany, że mogłem je z nim dzielić. A teraz umarł naprawdę. Beze mnie. Samolubny skurvvysyn".

Niezłe :)

Rob_Rock

Szkoda że tak młodo umarł pewnie więcej świetnych ról by zagrał:/
Łał świetne można się uśmiechnąć ale powiedziane z wyczuciem a u nas jak już są jakieś przemowy od najbliższych to pełne patosu i sztuczności
Aż mi się przypomniała mowa Johna Cleese na pogrzebie Chapmana u nas to by nie przeszło

DziadekZaplutek

To o czym piszesz, po części wynika z kwestii mentalności społeczeństwa, ale także z natury każdej jednostki z osobna.

Śmiem twierdzić, że w niektórych kręgach, "przeszłoby" to i u nas.

Z drugiej strony, w tym konkretnym przypadku, odbiór takiego przesłania, nie kojarzy się z nietaktem, ale z przewrotnym żartem udowadniającym tęsknotę jednego przyjaciela za drugim :)

Rob_Rock

Mentalności ale w sumie tez kultury w Chinach np kolor żałoby to biały, a na Białorusi jedzą i piją na grobach:)
Pewnie tak na szczęście stajemy się coraz bardziej otwarci:)
Heh w sumie odeszliśmy trochę od tematu:) Widziałeś może serial Bottom albo wiesz gdzie by znaleść?:/

DziadekZaplutek

Hej!
Niestety dziewczyno, sam mam ten problem co Ty.

Nie miałem jeszcze okazji się na niego "natknąć".

Z drugiej strony - może zabrzmi to przewrotnie, ale podoba mi się fakt, ze postaci odgrywane przez Mayalla nie są zbyt popularne w Polsce.

To w mej ocenie dodaje temu aktorowi dodatkowego uroku, rozumianego w kategorii indywidualizmu w rozpoznawaniu brytyjskiego kina komedii.

:)

Rob_Rock

tvp coraz bardziej się stacza kiedyś nadawali ten serial na trójce a na dwójce była Mała Brytania no i Monty Python leciał teraz puszczają same głupoty:/

znam to uczucie swego czasu byłam dumna z siebie że widziałam wcześniejsze filmy z Helen Mirren niż "Królowa":D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones