PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94335}

Dragon Ball GT

7,6 31 270
ocen
7,6 10 1 31270
Dragon Ball GT
powrót do forum serialu Dragon Ball GT

GT Bronię.

ocenił(a) serial na 9

Większość z Was hejtuje tą serię, czego zupełnie nie rozumiem.
Jak dla mnie GT ma sporo zalet, których zabrakło w uwielbianym DB Z, jak:
- 3 sagi zamknięte w 60 odcinkach, a nie w blisko 300, jak w Z - a więc mniej dłużyzn;
- SSJ4 i sama kreska tej postaci, ciekawy powrót do klasyki zamiany w małpę, design o wiele lepszy niż Toriyamowski SSJ God;
- Super 17, na prawdę wizualnie efektownie zaprojektowali postać będąca fuzją tych dwóch potężnych cyborgów;
- doskonała muzyka, opening i ending należą wg mnie do czołówki jeżeli chodzi o anime w ogóle;
- ckliwy koniec, w przeciwieństwie do suchego zakończenia serii Z, twórcy GT zaserwowali nam sentymentalną podróż przypominając przygody Goku i przyjaciół,
łezka się kręci;
- ciekawy motyw podróży międzyplanetarnych, w Z mieliśmy tylko podróż na Namek, a tu bylo widać jak różnorodne jest całe uniwersum DB;
Kiedy oglądałem DB GT na RTL to nikt nie narzekał na tą serię, ludzie traktowali ją jako naturalną kontynuację Z, ale z czasem zaczęły docierać informacje,
że serii nie tworzył Akira i nagle zaczęła być hateowana i traktowana za nie kanoniczną. Nie zapominajmy, że animatorzy i rysownicy Ci z GT to Ci sami co Z i
trzeba z perspektywy czasu docenic, że ciekawie rozwinęli oni losy Goku i reszty, co więcej zrobili to lepiej wg mnie niż Toriyama w serii Super. Dziwne, jest to,
że skąd inąt dobre GT to nie kanon, a przeciętny Super oficjalnie nim jest.

użytkownik usunięty
cykul

Seria db super przebija gt, pod każdym względem . Jedna z wad serii gt to
- Pan jako główna bohaterka była zbyt poważna, jak na młody wiek . I nie poznała odmłodzonego Goku

ocenił(a) serial na 9

ehhh, o wadach db super nawet nie warto wspominać. A odnośnie wieku bohaterek to straszna fama z wiekiem Mai wyszla, która de facto powinna być już dużo starsza ....

użytkownik usunięty
cykul

db super nie ma nawet połowy odcinków, więc nie ma o czym gadać .

ocenił(a) serial na 10
cykul

W pełni podpisuję się rękoma i nogami pod Twoją opinią.
Tak samo nie rozumiem tego dlaczego ludzie tak jadą po GT.
Fantastyczne i dynamiczne anime bez zbędnego przeciągania.
Jak sama nazwa wskazuje anime jest o smoczych kulach i ta seria cudownie o nich opowiada przez wszystkie odcinki gdzie poprzez nadużywanie ich mocy dzieje się coś strasznego i główny bohater chce wszystko naprawić.
Pięknie opowiedziana historia, która wspaniale kończy przygody Goku.
Nie tak dawno oglądając po wielu latach tą serie na końcu aż się wzruszyłem, a o to chyba twórcy chodziło.

ocenił(a) serial na 8
cykul

Zgadzam się z Tobą w pełni. Pamiętam jak byłem zdruzgotany widząc, że Dragon Ball Z skończyło się na RTL7 i jak chwile potem szczęśliwy, że jednak jest kontynuacja w postaci GT. Według mnie to bardzo dobra seria, wracająca mocno do korzeni, czyli oryginalnego Dragon Ball. Niestety większość ludzi zna głównie bardziej poważną (żeby nie było, według mnie ZAJEBISTĄ!!!) Zetkę, a nie pierwszą serię, gdzie (przede wszystkim na początku) prosty (wręcz dziecięcy) humor był prawie tak samo ważny, jak walki. GT próbowało do tego wrócić przez pierwszą część serii, co niekoniecznie musiało się podobać (mi na przykład odmłodzony Goku jednak nie pasował), ale rozumiem zamierzenia twórców. Natomiast to, co działo się potem, czyli saga Bebiego, 17 i złych Shenronów to już była miazga! Goku SSJ4, Vegeta SSJ4 i w końcu Gogeta SSJ4!!! To była rewelacja!!! W tamtych czasach internet nadal raczkował w Polsce. Wyjechałem na studia do innego miasta w czasie, gdy na RTL7 puszczali sagę Buu. Na stancji, gdzie mieszkałem, nie mieli RTL7, więc mój brat nagrywał mi na VHS odcinki Z i potem GT, które mogłem obejrzeć dopiero jak przyjechałem na święta. Wyobrażacie sobie ten maraton? Cala seria Buu + kawałek GT w ciągu kilku dni (i reszta GT później również na nagranych VHS). To była uczta! I z tym właśnie mi się zawsze kojarzy GT. Teraz w necie wszystko jest na wyciągnięcie ręki, serię Super oglądam na bieżąco. GT w moich czasach i w mojej sytuacji (student na stancji) to był rarytas, gdyby nie dobra wola brata, obejrzał bym tą serią dużo później. Ale pomijając moją nostalgię, GT tak czy inaczej uważam za bardzo udaną serię - nie aż tak dobrą jak Z, ale na pewno nie tak złą, jak wielu twierdzi. I według mnie jest ciekawsza, niż zbyt cukierkowy Super. W Super dopiero historia Future Trunks'a, Zamasu i Black'a jest ciekawa.

ocenił(a) serial na 10
cykul

Sam jestem fanem GT, jednak ta seria ma wiele wad...
-Gdzie jest Krillin w db GT? Gdzie jest Piccolo, Bulma, yamcha, tenchin... no wlasnie.
-Ckliwe zakonczenie serii? Bardzo dobre. Szkoda tylko ze nie da sie po nim zrobic zadnej kontynuacji.
-DB Super nie mam zamiaru bronic, bo jest po prostu mierne, jednak wole to niz nic.

Tworce DBS winilbym za zniszczenie wszystkich charakterow postaci.
Tworce DB GT winilbym za zabicie wszystkich drugoplanowych postaci. Przez 90% czasu DB GT byl tylko Goku, Pan, Trunks potem jeszcze Vegeta, Gohan... a reszta?

ocenił(a) serial na 3
cykul

Wymienię ci wady w db gt
1 pan jako główna bohaterka [ zamiast niej goten powinien być głównym bohaterem ]
2 Gdzie sie podziali bohaterowie jak Picolo Yamcha tenszin
3 Zebranie smoczych kul bo od tego zależy przetrwanie Ziemi
4 Saga Baby mutanta to przesada na maxa ; Czemu goten padł jego pierwszą ofiarą ? I co sie stało pod czas tej sagi z tenszinem i yamchą .
5 Przemiana goku w dziecko to już przesada na maxa . I czemu pan nie poznaje odmłodzonego goku i uważa sie za dorosłą ?
6 I czemu pan wdarła sie pokryjemy na statek i wyruszyła z goku i trunksem w kosmos ?
7 Kiedy trunks chciał odzyskać klucz od statku , pan mu utrudniała chcąc uniknąć powrotu na Ziemie . Pózniej kiedy posłuchała rozmowe trunksa i goku aby wróciła na Ziemie , to sie popłakała co spowodowało, że trunks ją przeprosił i zmienił zdanie i nie chciała by wracała na Ziemie .
8 . Wątek gohana był rozwinięty w dbs i dbs , ale tu żadnej roli nie gra i dobrze .
9 Randka gotena zepsuta po pojawił sie baby mutant , no poprostu szkoda słów .
10 . I czemu pod koniec serii goku odlatuje na shen longu ? I czemu kryształowe wnikają w jego ciało ? I czemu pojawia sie goku junior ? .
11 pan miała spotkać sie z bishem . Ale do spotkania NIE doszło . Co już przegięciem, na maxa jest .
12 ujemna energia kryształowa kul to mierny pomysł .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
celebes

'' bo twoje wypowiedzi sa uposledzone xD''

Jeżeli uważasz tak na serio nie mamy o czym gadać wogóle .

Dla mnie GT jest najsłabszą serią db i to z biegiem czasu sie NIE zmieni .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
celebes

Prócz ciebie nikt tak nie uważa odnośnie mych argumentów do GT . A jak twierdzisz że to poziom dziecka z downem to pokaż gdzie według ciebie są te błędy i napisz czemu tak uważasz . Napiszesz gdzie są te błędy i czemu tak uważasz to wznowimy gadkę .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

MAsz rację w 100% ! ! ! JA będę bardziej radykalny uważam, że GT to gniot i przekaz dla dzieci totalnie słabe to jest po serii Z kiedy dzieciaki już dorastali z Seriami. Zato uważam, że DB SUper jest mega kozacki :) za w nim wszystkie postacie i rewelacyjnie oddany jest odwieczny pościg VEgety za SOngiem aby być lepszym :) poza tym Beerus jest zajebisty :) zajebiscie mi sie tez podobały Sagi a Saga Zamasu była super przekminiona :) Zato ostatnie pojedynki z Jiru były wisienką na torcie :) ultrainstynkt Songa to petarda :)

Maniak85

sory że nie mogłem ci odpisać z konta Gokussb ,ale fw miało pomysła i zablokowali mi te konto . Fajnie że mi racje przyznałeś w 100 % też uważam że GT to gniot .

ocenił(a) serial na 3
cykul

Jak będzie trzeba wymienię zalety dbs .

13 Czemu baby mutant , użył kryształowych kul by odtworzyć rodzinną planete ? I czemu rodzice goku juniora ginął w wypadku samochodowym ? I czemu wogóle pojawia sie vegeta junior ? To już głupota totalna . do licha ciężkiego .

ocenił(a) serial na 3
cykul

14 Czemu ubub nie zjawił sie by uratować goku , przed kulą nicości którą rzucił bayby mutant ?
15 I jak to możliwe że bayby mutant jak opanował vegete to był niczym machina wojenna ?


Jedyne plusy seri gt to ; Goku osiąga ssj4 i udana muzyka . Ja do fanów serii gt nie należę i wole dbs .

ocenił(a) serial na 9
Gokussb

GT jest bardziej dla starszych widzów, Super jest idealne dla dzieci, więc pewnie to dlatego. Spróbuj obejrzeć GT za kilka/kilkanaście lat.

ocenił(a) serial na 3
Pavlo1337

Serio ?

po 1 Nawet świadomy nie jesteś że wśród fanów dbs nie ma głównie dzieci a są dorośli też .
po 2 Ja sam za GT nie przepadam i wole dbs

ocenił(a) serial na 9
Gokussb

chyba ktoś tu nie umie czytać ze zrozumieniem :)
do ciebie napisałem żebyś spróbował za kilka lat, nie dziwię ci się że na razie wolisz dbs

ocenił(a) serial na 3
Pavlo1337

spróbuje ale minimalna szansa jest że to zrobie

ocenił(a) serial na 3
Pavlo1337

Jeżeli masz na dzieje że po pewnym czasie uznam dbs za najsłabszą serie , a GT zacznę wychwalać , to tak sie NIE stanie . Dbs kanonem jest GT nie .

ocenił(a) serial na 3
Pavlo1337

może ci sie wydać to dziwne ale ,znam od groma starszych fanów db którzy wolą dbs zamiast gt

ocenił(a) serial na 3
Pavlo1337

CO Ty gadasz człowieku :D hahah słuchaj ja mam 37 lat :) specjalnie dla swoje narzeczonej, że pozanała DB wróciłem do DB :) Obejrzeliśmy całego DRagon BAll, Dragon BAll Kai (wybrałem tę leko skrócona wersja dla niej) później dragon BAll super a teraz oglądamy GT :) I powiem Ci tak GT Jest totalnie dla dzieci - jest najgorszą serią DB jak istnieje a tego kosmosu na początku się oglądać nie da. Zrobili totalne gówno. Jedyne plusy GT to muzyka wejściowa, przemian Goku oraz zakończenie ckliwe ktore zarazem jest minusem bo nic już nie zostawia.. ;)

ocenił(a) serial na 9
Maniak85

Co to za bełkot? 37 lat i nie potrafisz pisać?

Pavlo1337

chciał przez to powiedzieć że GT jest najgorszą serią db .Fw miało pomysł by mi zablokować konto Gokussb, więc dlatego pisze z tego konta .

ocenił(a) serial na 2
cykul

1. Mniejsza liczba odcinków to WADA, a nie zaleta. Nawet Kai z większością wyciętych fillerów i napakowane treścią miało więcej, niż 60 odcinków.
2. SSJ4 to przegięcie z tym udziwnionym wyglądem i magicznie pojawiającymi się znikąd spodniami. Ma tyle wspólnego z poprzednimi SSJ co nic. Zamiana w brzydką, człekoształtną małpę - no po prostu nieziemska pomyłka.
3. Jedna z najgorszych postaci (o ile nie najgorsza) we wszystkim co związane z DB ma być zaletą? Dobre sobie.
4. Opening był przyzwoity, ale poza tym nie było nic wybitnego.
5. Raczej koniec nie mający żadnego sensu. Koniec Z był słaby, ale nie było jakiegoś odlatywania na Shenronie wziętego znikąd.
6. To był ciekawy wątek? To było najnudniejsze w całej tej marnej serii. W Z to miało ręce i nogi, nie było odwiedzania 100 dziwacznych planet, a jak już Namek pokazali, to tam zostaliśmy na resztę sagi i przez to ta planeta jest bardzo charakterystyczna.

Fatalne GT nie jest kanonem, a DOBRE Super nim jest. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego.

ocenił(a) serial na 3
KanzentaiSeru

300 % racji masz tu

ocenił(a) serial na 8
KanzentaiSeru

Moim zdaniem też Super jest lepsze . Ale SSJ4 jest udane bo SSJ4 charakteryzuje się tym, że do osiągnięcia tej formy trzeba wcześniej osiągnąć ogon ozaru, żeby to osiągnąć natomiast trzeba mieć część ciała która charakteryzuje saiyan czyli ogon :P Dalej SSJ4 to magiczna forma, bo poza wzrostem mocy reguluje resztę atrybutów, takich jak wiek, masa :P Skoro saiyanie to małpy, to wydawać by się mogło że pół małpa pół człowiek to jego ostateczna forma. Wydaje mi się, że w DBS też zobaczymy ssj4, może nawet SSJ4 + ulstra instynkt.

ocenił(a) serial na 7
w00dy_alen

To fakt Super obiektywnie jest lepsze od GT bo tam dali ciała z wieloma sprawami. Ale forma Goku SSJ 4 była fajna w sumie fajniejsza niż Goku God.

A teraz jeszcze ją Toryiama zaadoptował dla Broliego.

ocenił(a) serial na 3
KanzentaiSeru

DOkładnie tak jest :)

ocenił(a) serial na 3
cykul

DB Super jest mega kozacki a GT to jakieś gówno dla dzieci przecież tych odcinków kosmosie to się nie da oglądać.., ale zgadzam się, że końcówka GT jest bardzo ckliwa.. za to SUPER przebija GT dla mnie pod każdym względem i daje wiele możliwości ciągnięcia dalej historii :)

Maniak85

dla mnie też seria super gt przebija pod każdym względem ,jest też furtka na kontynuacje historii .

ocenił(a) serial na 7
GohanSuperSayianII

Ale to nie ma znaczenia ocena jest tylko tym czy coś komuś się podoba czy nie. Po co się wykłucać o to że GT się komuś podobało. No miało prawo jest inne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones